Języki

Erudis - your road to knowledge
Warte przeczytania
  • Czy potrzebujemy kolejnej cyferki gdy mówimy o zarządzaniu? Jurgen Appelo w swojej książce "Management 3.0" argumentuje, że tak. Jurgen koncentruje się na zarządzaniu zespołami kreatywnymi i prezentuje pomysły na zarządzanie organizacją w której główny nacisk kładzie się na współpracę i współodpowiedzialność. Jurgen prezentuje organizację jako złożony adaptowalny system i opierając się na tym wskazuje problemy i rozwiązania w zarządzaniu zespołami zwinnymi (Agile). Warto przeczytać i zastanowić się, w jakiej kolejności wdrażać pomysły Jurgena Appelo.

  • Czasem proste prawdy przyjmują postać skomplikowanych manifestów. Jurgen Appelo na swoim blogu noop.nl prezentuje swoje przemyślenia z obszaru zarządzania ludźmi w projektach informatycznymi i nie tylko. Ostatnio przestawił manifest złożoności argumentując jedną prostą prawdę zauważoną dawno temu przez Frederica Brooksa:
    „There is no silver bullet”
    Ponieważ warto podkreślać tą jakże pożyteczną zasadę pozwoliłem sobie przetłumaczyć ten manifest na nasz ojczysty język.

  • Aktualizacje JDK języka Java zazwyczaj nie wprowadzają znaczących zmian, o ile nie jest to oczywiście kolejna wersja Javy - przeważnie są to poprawki błędów. Tym razem jest jednak inaczej. Aktualizacja o numerze 10 do JDK 6 wprawdzie nie powoduje zmian w samych interfejsach programistycznych, wnosi za to bardzo istotne poprawki w działaniu samej maszyny wirtualnej.

  • Osoby używające do tworzenia aplikacji WWW Java Server Faces (JSF) zainteresuje opis nowych możliwości, jakie będzie miała ta technologia w wersji 2.0. Ich zestawienie znajduje się w blogu Ryana Lubka, poniżej podajemy linki z krótkim opisem, co ciekawego znajdziemy w najnowszej wersji JSF.

  • Programistów JSF, którzy zastanawiają się nad wyborem wygodnej biblioteki komponentów może zainteresować krótkie porównanie dwóch popularnych rozwiązań: IceFaces i RichFaces. Znajdziemy je w artykule IceFaces czy RichFaces: co wybrać?