Języki

Erudis - your road to knowledge
Projekty

Projekty

Korzystając z doświadczeń naszego zespołu realizujemy projekty IT samodzielnie lub współpracując z naszymi klientami.

Nasze wsparcie obejmuje praktycznie wszystkie obszary projektu informatycznego, zakres naszych działań dostosowujemy elastycznie do potrzeb klienta. Zajmujemy się zarówno opracowywaniem gotowych, działających systemów IT, jak również włączamy się w pracę zespołu na dowolnym etapie wymagającym wsparcia.

Poniżej znajduje się opis tych elementów projektu IT, w których szczególnie się specjalizujemy.

Tworzenie systemów IT. Produkujemy systemy IT na zamówienie klienta. Nasze działania obejmują pełen cykl wytwarzania oprogramowania, począwszy od analizy wymagań, poprzez model systemu, jego wykonanie, wdrożenie i późniejsze wsparcie.

Wsparcie odbiorców systemów. Pomagamy naszym klientom usprawnić współpracę z dostawcami rozwiązań IT.

Wsparcie twórców systemów. Klient wybiera etap projektu, w którym potrzebuje naszego wsparcia.

Wsparcie odbiorców systemów

Nadzór nad zamówieniami

Firmy zamawiające oprogramowanie mogą skorzystać z naszego doświadczenia aby uporządkować współpracę z dostawcami. Możemy pomóc usprawnić zbieranie wymagań, zarządzanie zmianami czy zarządzać projektem od strony odbiorcy biorąc na siebie zagadnienia istotne z technicznego punktu widzenia. Dzięki bezstronnemu zewnętrznemu spojrzeniu trzeciej strony pomagamy klientom dbać o dobre zrównoważenie wysokiej jakości, szerokiej funkcjonalności i przystępnej ceny.

Audyt wymagań

Dobre wymagania są główny źródłem sukcesu firmy, a złe głównym ryzykiem. Poprzez analizę potrzeb i audyt istniejących wymagań możemy zweryfikować czy zebrane wymagania odpowiadają potrzebom i zabezpieczają istotne aspekty realizacji projektu. Ponadto możemy doradzić jak zorganizować projekt aby technika zarządzania projektem była dobrze dostosowana do przewidywanego poziomu zmian.

Analiza wymagań

„Jeśli nie wiesz dokąd chcesz pójść masz małe szanse tam dotrzeć”. Właściwa analiza wymagań pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i zmniejsza ryzyko utraty szansy biznesowej. Nasza firma specjalizuje się w zbieraniu wymagań i nasze doświadczenie i umiejętności mogą działać na Twoją korzyść. Używając sprawdzonych technik pomożemy Twojej firmie w zbieraniu i analizie wymagań oraz zapisaniu ich tak by pasowały do procesu wytwórczego.

Modelowanie procesów biznesowych

Twoja organizacja korzysta z procesów niezależnie od jej świadomości procesowej. Rozwój Twojej organizacji może być łatwiejszy jeśli zostaną w niej opisane i sformalizowane procesy kluczowe dla jej bezpieczeństwa i funkcjonowania. Dzięki zamodelowaniu procesów łatwiejsze staje się zamawianie i wdrażanie systemów informatycznych

Wsparcie twórców systemów

Tworzenie dostosowanych metodyk tworzenia systemów

We współpracy z naszymi klientami tworzymy metodyki tworzenia i/lub modelowania systemów z wykorzystaniem narzędzi i opisaniem najlepszych praktyk lub procedur, które należy wykorzystać w czasie budowania systemów.

Modelowanie systemów informatycznych

Możemy wspomóc Twoją organizację w tworzeniu modelu systemu, który będzie pomocą w budowie systemu a nie tylko kolejnym biurokratycznym wymysłem. Skorzystaj z naszego doświadczenia by sprawniej osiągać swoje cele modelując system tak by model wspierał zmiany i wnosił wartość do projektu.

Audyt modeli UML

UML stał się czymś oczywistym dla większości osób zajmujących się tworzeniem oprogramowania, ale nie ma przepisu na dobry model. Dzięki naszym doświadczeniom możemy sprawdzić poprawność semantyczną modelu, a także możemy podpowiedzieć jak usprawnić pracę nad modelem

Wdrażanie najlepszych praktyk podejścia lekkiego (Agile)

Słowo „agile” ma w sobie coś z magii, ale użycie magicznych słów nie pomaga w realizacji projektu. Natomiast zastosowanie najlepszych praktyk może pomóc. Jeżeli potrzebujesz sprawniej, efektywniej, elastyczniej realizować swoje projekty możemy Ci pomóc.

Wdrażanie narzędzi inżynierii oprogramowania

Dzięki znajomości różnorodnych narzędzi wspierających cykl życia w projekcie budowy oprogramowania możemy Was wspomóc wdrażając te narzędzia w Waszej firmie.

 • Enterprise Architect
 • Visual Paradigm
 • Subversion
 • Mercurial
 • AutomatedQA

Tworzenie aplikacji Java/Java EE

W przypadku technologii Java oferujemy pełen zakres szkoleń i konsultacji obejmujący wszystkie istotne elementy tej technologii.

 • Podstawowe technologie Java SE: podstawy języka Java, dostęp do bazy danych z poziomu JDBC, wykorzystanie XML-a w aplikacjach Java, tworzenie aplikacji rozproszonychv
 • Tworzenie interfejsu użytkownika grubego klienta wykorzystującego Java Swing
 • Tworzenie aplikacji bazodanowych przy pomocy Hibernate i (JPA) Java Persistence API
 • Tworzenie aplikacji WWW: technologie Java Servlets, JSP (Java Server Pages), JSF (Java Server Faces)
 • Wykorzystanie technologii AJAX do tworzenia aplikacji WWW
 • Wykorzystanie Spring Framework
 • Wykorzystanie Grails do szybkiego tworzenia aplikacji WWW
 • Tworzenie aplikacji korporacyjnych Java EE z wykorzystaniem komponentów EJB (Enterprise JavaBeans) i usług sieciowych JAX-WS
 • Administracja serwerem aplikacji JBoss i GlassFish
 • Wykorzystanie narzędzi programistycznych: Maven, Eclipse, MyEclipse IDE, NetBeans IDE, IntelliJ IDEA

W przypadku realizacji projektu dla klienta najczęściej wykorzystujemy technologię Java, ze względu na jej niezawodność, bezpieczeństwo oraz brak efektu "vendor lock-in".

Migracja systemów informatycznych do technologii Java

Dla klientów, którzy chcą wdrożyć w swojej firmie technologię Java oferujemy pełne wsparcie w tym zakresie. Szczegóły oferty są dostępne w tym dokumencie. Znajduje się w nim dokładny opis ścieżek szkoleniowych, narzędzie, wsparcia. Dodatkowo znajduje się przegląd najważniejszych cech technologii Java, które czynią ją wartą rozważenia.