Języki

Erudis - your road to knowledge
Funkcjonalność, możliwości, dostępne wersje

Funkcjonalność

MyEclipse to zestaw zoptymalizowanych i stabilnych wtyczek Eclipse'a do praktycznie wszystkich zadań programistycznych, począwszy od tworzenia aplikacji desktopowych do rozbudowanych aplikacji Java EE

W czym jest MyEclipse lepszy od Eclipse'a z samodzielnie zainstalowanymi wtyczkami?

Stabilność. Często zdarza się, że wtyczki różnych producentów przeszkadzają sobie, co więcej, pojawiają się subtelne problemy z zależnościami między wtyczkami w zależności od ich wersji. Samodzielne dbanie o poprawną konfigurację platformy przy większej liczbie wtyczek jest bardzo czasochłonne i uciążliwe. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy aktualizacji niektórych elementów platformy.

Optymalny zestaw wtyczek. Wtyczek (pluginów) Eclipse'a istnieje bardzo dużo (co najmniej 1000 rozwijających się projektów), powstaje wobec tego pytanie, co wybrać? Samodzielna ewaluacji kilku, bądź kilkunastu wtyczek do każdego zadania jest bardzo pracochłonna. Producent MyEclipse'a poświęcił ponad 200 tyś roboczogodzin na dobór najlepszych wtyczek i zestrojenie ich ze sobą w spójną całość.

Unikalne narzędzia. Oprócz wtyczek, które są ogólnie dostępne, MyEclipse dostarcza własne, bardzo użyteczne rozwiązania. Jednym z nich jest zestaw wtyczek pozwalających na tworzenie i debugowanie aplikacji WWW wykorzystujących JavaScript i technologię AJAX. Innym jest narzędzie do tworzenia graficznego interfejsu użytkownika Matisse (element środowiska NetBeans) jest dostępny teraz także w ramach Eclipse'a.

Wsparcie na forach dyskusyjnych użytkowników MyEclipse. Użytkownicy chwalą sobie wsparcie, odpowiedzi na pytania są udzielane bardzo szybko, nawet po pół godzinie, rzadko się zdarza, że na odpowiedź trzeba czekać dłużej niż 24 godziny.

Kilka najważniejszych elementów MyEclipse'a:

 • Matisse4MyEclipse SWING UI Designer - wizualne tworzenie interfesju użytkownika
 • Wsparcie dla tworzenia usług sieciowych (Web services)
 • Narzędzia wspomagające tworzenia aplikacji AJAX/WEB 2.0. Debugger JavaScript.
 • Wizualne tworzenie dynamicznych stron WWW
 • Wizualne tworzenia aplikacji JSF i Struts
 • Wsparcie i wzajemna integracja dla Hibernate i Spring
 • Obsługa ponad 30 serwerów aplikacji

Pełna lista możliwości jest dostępna na stronie producenta.

Kiedy wybrać MyEclipse IDE?
MyEclipse IDE można wykorzystać najefektywniej gdy:

 • potrzebujemy stabilnego środowiska programistycznego opartego o Eclipse i projekt Eclipse Web Tools Platform.
 • tworzymy aplikacje oparte o Spring framework i Hibernate
 • pracujemy dużo z JavaScriptem i AJAX-em
 • chcemy wykorzystać Matisse GUI Builder NetBeansa w ramach Eclipse

Dostępne wersje

Do wyboru są trzy wersje MyEclipse IDE:

 • Standard. Wersja ta ma podstawową funkcjonalność środowiska Eclipse plus następujące dodatkowe elementy: wsparcie Ajax-a, wizualne tworzenie stron WWW, edytor XML-a, wsprcie dla JPA i Hibernate, narzędzia bazodanowe, wsparcie dla szkieletów aplikacji Spring i Struts, edytor języka JavaScript, usługi sieciowe, wizualne tworzenie aplikacji JSP i JSF, obsługa serwerów aplikacji, wsparcie dla EJB 3 i EJB 2.X, XDoclet, edytor CSS (Cascading Style Sheet), wsparcie dla JSTL, narzędzia do tworzenia aplikacji J2EE
 • Professional. Wersja zawiera wszystkie elementy wersji standard oraz: debugger dla języka JavaScript, wizualne tworzenie interfesju użytkownika w Javie (Matisse4MyEclipse), modelowanie w języku UML, narzędzia wspierające Maven-a (Maven4MyEclipse), rozszerzone wsparcie obsługi baz danych, edytor grafiki, narzędzia do tworzenia raportów (Eclipse BIRT tools, MyEclipse Reports)
 • Blue. Wersja blue zawiera wszystkie elementy wersji professional poszerzone o wsparcie dla serwera WebSphere.