Języki

Erudis - your road to knowledge
Co nowego w JSF 2.0

Osoby używające do tworzenia aplikacji WWW Java Server Faces (JSF) zainteresuje opis nowych możliwości, jakie będzie miała ta technologia w wersji 2.0. Ich zestawienie znajduje się w blogu Ryana Lubka, poniżej podajemy linki z krótkim opisem, co ciekawego znajdziemy w najnowszej wersji JSF.

Poziomy rozwoju projektu. W pliku konfiguracyjnym będzie można określić poziom dojrzałości projektu. Zależnie od ustawione przez nas wartości mechanizm JSF będzie się zachowywał w różny sposób - na przykład w trybie Development będzie wyświetlana domyślnie większa liczba informacji użytecznych do debugowania aplikacji.

Zasoby w JSF. JSF 2.0 będzie wyposażone w nowy, bardzo wygodny i elastyczny w użyciu model zarządzania zasobami, czyli plikami CSS, plikami JavaScript, obrazkami, itp.

Dostęp do interfejsu programistycznego (API) zarządzania zasobami. Oprócz możliwości wykorzystania nowego modelu zarządzania zasobami można odwoływać się do niego bezpośrednio, z poziomu własnej aplikacji.

Dostęp do zasobów z poziomu EL. Do zasobów można odwoływać się bezpośrednio z poziomu języka wyrażeń

Obsługa zdarzeń systemowych. JSF 2.0 pozwala obsługiwać znacznie więcej typów zdarzeń w stosunku do poprzedniej wersji.

Możliwość dostępu do zasobów przy pomocy mechanizmu metadanych. Tworząc komponent JSF będzie można przy pomocy metadanych wskazywać jakich zasobów on potrzebuje (styli CSS, skryptów JavaScript, grafiki, itp.)

Wiele ciekawych informacji na tema JSF 2.0 znajdziemy również w blogu zespołu JSF 2.0. Istnieje również referencyjna implementacja JSF 2.0 (projekt Mojarra), także osoby lubiące nowe technologie mogą zobaczyć, co czeka programistów JSF w najbliższej przyszłości.